Kthehu lart

Karikatura e Ditës: "Real Madridi ia djeg paratë PSG-së"

Karikatura e Ditës: "Real Madridi ia djeg paratë PSG-së" GazetaExpress

Protagonist i karikaturës së ditës të Goal.com për ditën e mërkurën padyshim se është klubi francez, Paris Saint-Germain.

Përkundër shpenzimeve marramendëse në transferimin e lojtarëve, PSG sërish dështoi në Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

Francezët u eliminuan në 1/8 e finales së kësaj gare pas humbjes me rezultat të përgjithshëm 5-2 në dy ndeshje kundër Real Madridit.

“Nuk ishte një natë e këndshëm për pronarin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, i cili ishte dëshmitar i eliminimit të klubit të vet nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, edhe pse ka shpenzuar shuma të mëdha parash për ta përmirësuar skuadrën”, e përshkruan Goal.com karikaturën e ditës me PSG-në dhe pronarin e saj. /Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Mars 2018 16:10
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera