Kthehu lart

Kane prinë garën për Këpucën e Artë

Kane prinë garën për Këpucën e Artë GazetaExpress

​Harry Kane është golashënuesi më i mirë në sezonin 2017/18 në Evropë

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane kryeson garën për Këpucën e Artë të sezonit 2017/18 më 21 gola apo 42 pikë.

Pas tij renditen Edinson Cavani dhe Ciro Immobile me nga 20 gola, ndërsa top pesëshen e mbyllin Leo Messi me 19 gola dhe Mauro Icardi e Mohamed Salah me 18 gola.

Në këtë listë nuk bën pjesë lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, që ka shënuar vetëm gjashtë gola. /Express/   

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 25 Janar 2018 13:40
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera