Kthehu lart

Kampioni anglez transferon një talent nga Ballkani

Kampioni anglez transferon një talent nga Ballkani GazetaExpress

Mediat britanike kanë raportuar sot se ata kanë transferuar një talent nga Kroacia

Sipas prestigjiozes britanike, The Guardian ata kanë arritur marrëveshje me mesfushorin qëndror, 18 vjeçar, Ante Palaversa nga Hajduku i Splitit.

The Guardian shkruan se ky transferim do t’i kushtojë Cityt shtatë milionë funte.

Palaversa është kapiten i Kroacia U-19, do të rri me Hajdukun deri në verë e ndoshta edhe një sezon më shumë, derisa mund të luajë për City për sezonin 2020-21. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Janar 2019 22:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera