Kthehu lart

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë GazetaExpress

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi

Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1.

Ata do të ndeshën në finale me Francën.

Golat për kroatët i shënuan Mandzukic dhe Perisic, kurse për Anglinë Trippier. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Korrik 2018 22:51
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera