Kthehu lart

Futbollisti i jep leksion gjyqtarit

Futbollisti i jep leksion gjyqtarit GazetaExpress

​Një veprim “fair play” i rrallë është parë ën një ndeshje futbolli në Turqi

Gjyqtari anësor kishte ndalur një aksion për pozitë jashtë loje, ku mbrojtësi vendës kapi topin me dorë.

Gjyqtari kryesor nuk e zbatoi vendimin e anësorit, duke akorduar penallti.

Por, futbollisti i skuadrës që fitoi penalltinë, i nervozuar jo vetëm që nuk shënoi, por gjuajti në drejtim të gjyqtarit, duke e dërguar topin në anësore. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 25 Janar 2018 12:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera