Kthehu lart

Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale

Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale GazetaExpress

Disa futbollistë punojnë që të bindin trajnerët që të futen në formacion, e disa e bëjnë të pamundurën që të bien në duar të policisë.

Marca ka zbuluar 11 lojtarë që kanë thyer ligjin, duke e rrezikuar edhe karrierën.

Portier: Bruno Fernandes

Ai përfundoi në burg në moshën 22 vjeçare, pasi urdhëroi vrasjen e nënës së djalit të tij. 

Mbrojtës i djathtë: Serge Aurier

U dënua me dy muaj burg pasi e sulmoi një polic pas një sherri në klubet e natës.

Mbrojtës qendre: Ruben Semedo

Mbrojtësi i Villarrealit, është dënuar për abuzim dhe tentim vrasje.

Mbrojtës qendre: Breno Rodrigues

Ai i vëri shtëpisë së tij flakën për të përfituar, ndërsa braziliani u dënua me tri vite e nëntë muaj burg.


Mbrojtës i majtë: Alexis Zarate

Ai është dënuar me gjashtë vite e gjashtë muaj burg.


Mesfushor: Adam Johnson

Anglezi është dënuar me gjashtë vit burg për abuzim seksual me një minorene.

Mesfushor: Joey Barton

Anglezi është dënuar me 74 ditë për sulm.

Mesfushor: Yordan Letchkov

Bullgari është dënuar me dy vite burg, për abuzim dhe përdorim force.

Mesfushor: Ricardo Centurion

Sulmuesi Racing Club kishte provuar ta korruptonte një polic.

Sulmuesi: Michele Padovano

Ish sulmuesi i Juventusit, u zu me shitje të drogës dhe u dënua me tetë vite e tetë muaj burg.

Sulmuesi: Robinho

Ai është dënuar me nëntë vite burg për përdhunim në qytetin e Milanos në vitin 2013.

Trajner : Elkin Moncada

Ish trajneri James Rodriguez, është në burg pas akuzave për pedofili. /Telegrafi/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Mars 2018 23:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera