Kthehu lart

Formacionet e mundshme Juventus-Inter

Formacionet e mundshme Juventus-Inter GazetaExpress

Juventusi dhe Interi ende ka mëdyshje se me cilët mesfushorë do të startojnë në “Derby d’Italia” këtë mbrëmje

Rodrigo Bentancur është në dyshim për ndeshjen në Allianz Stadium, kështu që Max Allegri mund të startojë me Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi, duke u rreshtuar me formacionin 4-2-3-1 apo të startoi në Emre Can.

Inter, në të njëjtën kohë, janë pa Radja Nainggolan kështu që Joao Mario mund të luajë në vend të tij, e po ashtu edhe Borja Valero mund të startojë.

Në krah të mbrojtjes, Joao Cancelo pritet ti ndërrojë krahët me Mattia De Sciglio duke u kthyer kështu në krahun e duhur të mbrojtjes se Juves, përderisa Matteo Politano mund ta zëvendësoi Keita Balden në krahn e djathtë të Interit.  /GazetaExpress/

Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, Ronaldo

Lëndimet/suspendimet: Khedira, Alex Sandro, Barzagli (I)

Inter (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic

Lëndimet/suspendimet; Dalbert, Nainggolan (I)

Gjyqtar: Irrati

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2018 15:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera