Kthehu lart

Dortmundi eliminoi Atalantan pas një goli të çuditshëm që pranoi Etrit Berisha

Dortmundi eliminoi Atalantan pas një goli të çuditshëm që pranoi Etrit Berisha GazetaExpress

​Atalanta e Berishës është eliminuar nga Europa League nga Borussia Dortmundi.

Borussia Dortmund kalon tutje në Europa League, për Atalantan përfundon tashmë gara. Skuadra italiane ishte afër kualifikimit pasi po fitonte 1-0 deri në minutën e 83’të, kur Etrit Berisha pranoi një gol nga mos pakujdesia.

Schmelzer shfrytëzojë pakujdesinë e portierit të Kombëtares shqiptare, duke shënuar golin e barazimit për ta kualifikuar Dormtundin në mesin e 16 më të mirave, kjo falë fitores 3-2 në sfidën e parë. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 22 Shkurt 2018 23:04
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera