Kthehu lart

“Djemtë e Vokrrit” të pranishëm në Torshavn të Ishujve Faroe

“Djemtë e Vokrrit” të pranishëm në Torshavn të Ishujve Faroe GazetaExpress

Kësaj here ka edhe tifozë të Kosovës të cilët kanë udhëtuar në Ishujt Faroe për të mbështetur Kombëtaren e Kosovës

Rreth 30 tifozë do të jenë sot në përkrahje të Kosovës në Ishujt Faroe.

Kosova e zhvillon ndeshjen e katër me radhë në Ligën e Kombeve dhe është në vendin e parë më 7 pikë, dy më shumë se Azerbajxhani në vendin e dytë.

Tifo grupi Dardanët kanë shpalosur një transparent  emrin “Djemtë e Vokrrit”, e cila gjë është paraqitur me transparent të stadiumit të Kombëtares së Ishujve Faroe. Kjo është bërë me qëllim të kujtimit nga Dardanët te legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. /GazetaExpres/  

 


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Tetor 2018 17:28
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera