Kthehu lart

City mposhtet, por kalon në çerekfinale

City mposhtet, por kalon në çerekfinale GazetaExpress

​Manchester City është mposhtur 1:2 nga Basel në Etihad Stadium, por është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Skuadra angleze, Mancehster City është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi ka eliminuar Baselin me rezultat 5:2.

Anglezët sot janë mposhtur në shtëpi 1:2, por tutje kaluan fal fitores në ndeshjen e parë me rezultat 0:4.

Golin për Cityn e shënoi Gabriel Jesus, ndërsa për Baselin shënuan Elyounoussi dhe Lang.

Përveç Cityt, në çerekfinale tashmë kanë kaluar edhe Real Madrid, Liverpool dhe Juventus. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Mars 2018 22:35
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera