Kthehu lart

Kush janë lojtarët që mund ta humbasin Botërorin

Kush janë lojtarët që mund ta humbasin Botërorin GazetaExpress

Neymar, Gylfi Sigurdsson, Manuel Neuer....

Këta janë disa nga emrat që nuk do të arrin që të rikuperohen me kohë për t’u paraqitur në Botërorin e Rusisë.

Botërori ka edhe tri muaj deri në fillimin e tij, por shpresat për të luajtur në Rusi për disa lojtarë janë në baraspeshë.

Disa emra të mëdhenj mund të mos i shohim të gatshëm për lojë në këtë garë, përfshijë sulmuesin brazilian Neymar, portierin e Gjermanisë Manuel Neuer dhe mesfushorin islandez  Gylfi Sigurdsson.

A do t’ja dalin? A do të rritet lista? Për momentin këta lojtarë mund të mos i shohim në Botëror. /GazetaExpress/

Lista e lojtarëve që mund të mungojnë në Botëror:

Harry Kane mund të zëvendësohet me Jamie Vardy.

Harry Winks mund të zëvendësohet me Jack Wilshere

Neymar mund të zëvendësohet me William.

Gylfi Sigurdsson mund të zëvendësohet me Olafur Skulason

Manuel Neuer mund të zëvendësohet me Marc-Andre ter Stegen

Filipe Luis mund të zëvendësohet me Alex Sandro

Alexander Kokorin, Viktor Vasin dhe Georgy Dzhikiya mund të zëvendësohet me Aleksey Miranchuk (Lokomotiv Moscoë), Roman Neustadter (Fenerbahce), Igor Smolnikov (Zenit)

Emanuel Mammana mund të zëvendësohet me Ramiro Funes Mori

Juan Cuadradomund të zëvendësohet me Juan Quintero

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Mars 2018 21:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera