Kthehu lart

​Chelsea kërkon ta ruajë pozitën e katërt ndaj Brighton, formacionet

​Chelsea kërkon ta ruajë pozitën e katërt ndaj Brighton, formacionet GazetaExpress

Chelsea do t’i shkojë në shtëpi Brightonit, për ndeshjen e xhiros së 17-të të këtij sezoni të Premierligës. Skuadrës së Maurizio Sarrit i duhen tri pikë nga kjo ndeshje për ta ruajtur pozitën e katërt në tabelë.

Brightoni i ka siguruar dy fitore nga tri ndeshjet e fundit nën drejtimin e Chris Houghtonit, duke humbur vetëm në ndeshjen kundër Burnleyt. Klubi anglez pozicionohet në vendin e 13-të në tabelës e kësaj lige, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, të kaltrit e Londrës vijnë pas barazimit me rezultat 2-2 në ndeshjen në Evropa Ligë kundër Vidit, por ata u bënë ekipi i parë që e mposhti Manchester Cityn në Premierligë dhe Sarri pret nga skuadra e tij që ta bëjnë përsëri të njëjtën.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Brighton:

Chelsea:

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Dhjetor 2018 13:31
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera