Kthehu lart

Boksieri shqiptar nga Zvicra, po përgatitet në Shqipëri

Boksieri shqiptar nga Zvicra, po përgatitet në Shqipëri GazetaExpress

Erzen Rrustemi, i cili prej vitesh jeton e vepron në Zvicër, nga 16 mars 2017 është bërë dy herë kampion i botës në pesha të rënda të boksit profesionist (WBF).

I ka të zhvilluara 13 duele ku të gjitha i ka të fituara, 11 prej tyre i ka të fituara me KO. Sa i përket ligës profesionale në peshat e renda, Erzen Rrustemi është numër një para gjithë boksierëve shqiptarë në botë, shkruan Gazeta Express.

Në një video ai shihet se po kalon kohën në Shqipëri, ku po përgatitet me intensitet të lart për meçin e tij të radhës që ende nuk është e ditur se ku do të zhvillohet dhe kundër kujt. /Gazeta Express/   

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 09 Nentor 2018 17:56
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera