Barcelona kërkon katër lojtarë të Ajaxit

​Skuadra e Barcelonës është duke përcjellë katër lojtarët më të mirë të skuadrës së Ajaxit

GazetaExpress

Barcelona është duke kërkuar katër talentët e Ajaxit, të cilët pritet të kenë të ardhme të madhe, shkruan Diario Gol.

Bëhet fjalë për Justin Kluivert, Matthijs de Ligt, Donny van de Beek dhe Frenkie de Jong.

Të gjithë këta lojtarë i përshtaten stilit të lojës të Barcelonës dhe janë nën moshën 20 vjeçare, që do të ishte më e lehtë për të punuar me ta.

Kluivert dhe De Ligt po kërkohen edhe nga skuadrat tjera të mëdha evropiane. /Express/

Të tjera

Lajmet e fundit