Kthehu lart

Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali

Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali GazetaExpress

Carlo Ancelotti ka thënë se mesfusha e Napolit është e mira në Itali.

Napoli e humbi Jorginhon gjatë verës, i cili u transferua te Chelsea, ndërsa momentalisht Napoli pozicionohet në vendin e dytë me 8 pikë më pak se Juventusi që është në krye, transmeton Gazeta Express.

“Koulibaly është njëri ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë së bashku me Sergio Ramosin, Varane”, ka thënë Ancelotti.

“Ne kemi mesfushën më të mirë në Itali, jam i bindur për këtë. A është Juventusi i paarritshëm? Jo.

Napoli në ndeshjen e ardhshme në Serie A e pret në shtëpi Frosinonen. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 06 Dhjetor 2018 14:48
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera