​Zidane është më fat, çfarë kalendari të lehtë ka përpara - Gazeta Express

​Zidane është më fat, çfarë kalendari të lehtë ka përpara

04/01/2016 20:42

Trajneri i ri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të ketë kalendar shumë të lehtë në fillim të aventurës së tij në Santiagoe Bernabeu.

Ai do të ketë përballje të ‘lehta’ deri me 14 shkurt kur do të pres Bilabaon në Bernabeo, apo Atletico Madridin me 28 shkurt.

Deri atëherë ai do të luaj në shtëpi kundër Deportivo La Corunas, Sporting Gijonit dhe Bilbaos, ndërsa në udhëtim te Betis, Granada dhe Malaga.

Ndeshja më e vështirë e Zidane pritet të jetë ajo kundër Romës me 17 shkurt. /Express