Wilder ia kthen Furyt përgjigjen e shumëpritur për rimeç - Gazeta Express

Wilder ia kthen Furyt përgjigjen e shumëpritur për rimeç

04/12/2018 11:17

Përmes një postimi në llogarinë e vet zyrtare në Instagram, kampioni i botës në kategorinë e rëndë WBC, tha se mezi pret të boksojë përsëri me Furyn, në mënyrë që t’i japë fund një herë e përgjithmonë polemikave se a do të ketë rimeç mes tyre, transmeton Gazeta Express.

Meçi i të dielës në Staples Center të Los Angelesit mes tyre mbaroi me barazim dramatik, edhe pse shumë persona besuan se Fury duhej shpallur fitues.  

Wilder shkroi në Instagram:

Ishte një luftë e mahnitshme dhe unë nuk kam dashur asgjë tjetër përveç madhështisë të burojë nga ajo. Lufta i përmbushi pritjet më shumë se kurrë më parë.

Kur e vë më të mirin kundër më të mirit, gjërat ngazëlluese ndodhin.

Nuk dua t’ia humb vlerën kësaj lufte, por ne dolëm fitimtarë.

Për ta mposhtur kampionin, duhet ta dominosh atë dhe unë isha më agresiv dhe i dhashë më shumë goditje kundërshtarit.

Ju e patë Furyn në kulmin e tij, por nuk e patë Wilderin në kulmin e tij, dhe prapëseprapë unë fitova.

Gjyqtari Jack Reiss është i mahnitshëm me të cilin kam pasur kënaqësi të punoj në disa raste dhe ai bëri punë të paqme dhe në fund të fundit fitoi boksi, dhe tifozët janë fituesit e vërtetë dhe mezi pres për Wilder – Fury 2.

 Data apo konfirmimi i rimeçit ende nuk janë caktuar, por promotori i Furyt, Frank Warren, është duke tentuar ta organizojë rimeçin në një stadium futbolli në Londër, sipas Mirror. /Gazeta Express/  

View this post on Instagram

Thanks to the city of #LosAngeles @staplescenterla @showtimeboxing and all the fans around the world that supported this David vs Goliath fight. It was an amazing fight and I wanted nothing but greatness to come from this. The fight lived up to the hype more than ever. When you put the best against the best, exciting things happens. I take nothing away from this fight but we won this fight. To beat the champion you must dominate the champ and to me I was the more aggressive fighter and landed the more affective punches. You saw the best #fury but you did not get the best #Wilder and I still managed to get the job done. This event brought more pressure than I expected, I just wanted the best for Boxing Here in America and Boxing in General In which lead me to get overly anxious to knock his head off so I abandoned the game plan. Did the count start 3-4 sec too late or Was the count too long is the question many Are asking and debating about. The ref #JackReiss is an amazing ref in which I’ve had the pleasure to work with on several occasions and he did a great job and at the end of the day #Boxing wins the #Fans are the real winner and I can’t wait for #WilderFury2 To end the controversial talk around the world once and for all!! Love, Love, love to all my fans! Blessings and see you guys again soon -Champ #BombZquad #AndStill @staplescenterla @showtimeboxing @premierboxing
A post shared by Deontay Wilder (@bronzebomber) on