Video e rrallë: Khabib 9-vjeçar ndeshet me ariun


07/10/2018

Rezultati final ishte rundi i katërt, kur McGregor u detyrua ta dorëzojë meçin pasi Khabibi e shtrëngoi fort në fyt duke mos e lëshuar, transmeton Gazeta Express

Khabibi e dominoi plotësisht dy herë kampionin në këto katër runde.

Megjithatë, pas fitores, Khabibi e kapërceu kafazin tetëkëndësh duke u vërsulur drejt ekipit të McGregorit, të cilët i sulmoi. Në konferencë për media pas meçit, Khabibi shpjegoi se i sulmoi ata pasi ishte ndier i ofenduar nga komentet e tyre për fenë dhe kombësinë e tij.

Më poshtë mund ta shikoni videon interesante të Khabibit dhe ariut, videoje e incizuar në vitin 1997./Gazeta Express/ 

Një video interesante është shpërndarë në Youtoube, ku shihet Khabib Nurmagomedov si 9-vjeçar duke u ndeshur me një ari.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart