Vëllezërit Xhaka në histori të Evropianit (Foto)


12/06/2016

Dy vëllezërit Taulant Xhaka me Shqipërinë dhe Granit Xhaka em Zvicrën luajtën kundër njëri tjetrit në kuadër të Euro 2016.

Kjo ishte hera e parë në histori të kësaj gare që dy vëllezër luajnë për dy shtete të ndryshme.

Dje më i mirë ishte Graniti, pasi kombëtarja e tij Zvicra mposhti Shqipërinë 1:0. /Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart