Vdes legjenda e futbollit italian


07/12/2018

Radice fitoi tre herë titullin e Serie A-së me Milanin si lojtar dhe ka qenë pjesë e kuqezinjve kur triumfuan për herë të parë në Kupën e Evropës në vitin 1963, që tani njihet se Liga e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Radice ka qenë trajner po ashtu i Fiorentinës, Bolognas dhe Interit.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart