Treshja e “dënuar” e Milanit


16/01/2019

Kuqezinjtë janë mposhtur 1-0 n Jeddah nga Juventusi këtë mbrëmje dhe kjo mund ti kushtojë me ecurinë e tyre në Serie A.

Kessie u ndëshkua direkt me të kuq pasi që VAR tregoi që ai kishte shkuar direkt në Emre Can, që do të thotë se ai është i dënuar për një ndeshje automatikisht.

Megjithatë, Calabria u ndëshkua me të verdhë për një faul ashtu si kapiteni Romagnoli të cilët do të mungojnë shkaku i kartonëve të verdhë.

Ata kanë akumuluar disa karton të verdhë që bën që ata të suspendohen, të cilët do të jenë aktiv për ndeshjen e së hënës në Serie A ku ata luajnë kundër Genoas.

Suso rikthehet, pasi që dënimi i tij i është suspenduar dhe ai nuk luajti në SuperKupë. /GazetaExpress/

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart