​Top 10 lojtarët më të mirë këtë sezon: Messi në vendin e dytë, Ronaldo në të katërtin


12/02/2019

ËhoScored.com vazhdimisht grumbullon të dhëna nga ligat më të mëdha të botës dhe jep detaje të paraqitjeve të futbollistëve për ndeshjet e zhvilluara këtë sezon, transmeton Gazeta Express.

Dhe në bazë të vlerësimit sipas notës mesatare për ndeshje, atëherë ylli i Paris Saint-Germainit, Neymar është lojtari me paraqitjet më të mirë në top pesë ligat e Evropës.

Lëndimi i tij e ka mbajtur atë larg nga fusha gjatë ndeshjeve të fundit, mirëpo 16 golat dhe gjashtë asistet e tij kanë bërë që ai ta marrë notën mestarë 6.53, duke i lënë pas Lionel Messin, Cristiano Ronaldon e Kylian Mbappe.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart