“Suso është një lider”


07/12/2018

Suso është rritur shumë nën urdhëratë e Gennaro Gattusos, dhe Borini mendon se dy të fundit janë mjaft të rëndësishëm në rrugën për kualifikimin në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

“Gattuso ka sjellë gjëra të reja në klub, ai është shumë i lidhur me klubin dhe me skuadrën”, ka thënë Borini.

“Suso gjithmonë i ka pasur karakteristikat që i ka sot, ai gjithmonë ka qenë një lider siç është tani”.

Milani në ndeshjen e ardhshme luan në “San Siro” ndaj Torinos në kuadër të xhiros së 15-të. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart