Solskjaer debuton me Man Unitedit e tij në Champions ndaj PSG-së, formacionet - Gazeta Express

Solskjaer debuton me Man Unitedit e tij në Champions ndaj PSG-së, formacionet

12/02/2019 19:56

Ole Gunnar Solskjaer do të debutojë në Ligën e Kampionëve si trajner i përkohshëm i Man Unitedit, dhe mbase do të përballët me sfidën më të madhe deri tani, pasi e mirëpret Paris Saint-Germainin në Old Trafford në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në këtë garë, raporton Gazeta Express.

Djajtë e kuq vazhdojnë me formë të lartë nën udhëheqjen e trajnerit norvegjez, pasi në fundjavë e mposhten Fulhamin 3:0.

Derisa Unitedi po lulëzon, kundërshtari i tij po vuan, pasi fitorja e së shtunës 1:0 ndaj Bordeaux u arrit vetëm falë një penalltie nga Edinson Cavani, i cili mungon në këtë takim.

Takimi do të nisë në orën 21:00.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Manchester United:

Paris Saint-Germain: