​Shikojeni goditjen e Joshuas ndaj rusit në xhirim të ngadalësuar


23/09/2018

Britaniku arriti ta nokautoj rusin në raundin e shtatë, kështu e duke mos pësuar ende humbje. 22 ndeshje, 22 fitore, dhe 21 prej tyre i ka fituar me nokaut dhe tani nëpër rrjete sociale është duke qarkulluar një video, ku shfaqet goditja e nokautit në xhirim të ngadalësuar, shkruan Gazeta Express.

Me këtë fitore, Joshua do t’i marrë plot 22 milionë euro, ndërsa Povetkini do t’i përfitojë 6.5 milionë euro.

35-vjeçari rus nuk ka pësuar asnjëherë humbje me nokaut, deri sonte në meçin e zhvilluar në stadiumin e Wembleyt, të cilin e fitoi Joshua. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart