“Scholes është më i miri lojtar që kam luajtur”


12/10/2018

Carrick, tani është asistent i Jose Mourinhos, e ka ngritur më lart Scholes, mbi Ronaldon, Wayne Rooney dhe Ryan Giggsin, transmeton Gazeta Express.

“Gjithmonë them Scholes, sepse ai ka qenë gjithmonë afër meje, dhe si një partner, ka qenë fantastik për të luajtur”, ka thënë Carrick.

“Ne kishim lojtarë të shkëlqyer, por gjithmonë them për Scholes”.

Ai është pyetur edhe për kundërshtarin më të vështirë që e ka pasur, anglezi ka thënë: “Është Lionel Messi”.

“Seedorf po ashtu kur ka luajtur për Milanin, Busquets, Iniesta dhe Xavi, një grup i mrekullueshëm”. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart