​Modrici i thumbon Messin dhe Ronaldon: Në futboll nuk vlejnë vetëm golat


06/12/2018

Të hënën në Dublin, Modrici u shpërblye me Topin e Artë dhe e bëri këtë gjë në mënyrë shumë të ndryshme në krahasim me fituesit në dekadën e fundit, Messin dhe Ronaldon, të cilët kishin kontribuar shumë përmes golave të shënuar për skuadrat e tyre, përcjell Gazeta Express.

Kroati është i lumtur që puna e tij në qendër të fushës është shpërblyer dhe se ky çmim nuk po varët më vetëm nga numri i golave të shënuar.

“Rrugëtimi ka qenë shumë i gjatë dhe i vështirë, por për shkak të kësaj, unë jam edhe më i lumtur për të gjitha gjërat që janë duke ndodhur tani. Të gjitha shpërblimet, si çmimi për lojtarin më të mirë të FIFA-s ose Topi i Artë, më duken edhe më mirë tani kur e di se askush nuk m’i ka dhuruar”, ka thënë Modrici në një intervistë për revistën GQ.

“Të gjitha gjërat që i kam, i kam arritur përmes punës. Kjo gjë më bën shumë të lumtur që njerëzit ka arritur ta kuptojnë më në fund atë që e kam arritur në karrierën time sportive. Është e vërtetë që u nevojita të fitojë shumë gjëra për këtë çmim, si tre tituj të Ligës së Kampionëve radhazi, si dhe të arrij deri në finale të Kupës së Botës me Kroacinë”.

“Të gjitha këto janë të pabesueshme për mua. Vetëm tani, të tjerët e kanë kuptuar së në futboll nuk vlejnë vetëm golat, golat dhe golat”. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart