Milani pas talentit holandez - Gazeta Express

Milani pas talentit holandez

12/01/2019 12:46

Holandezi i bën 22 vjet në fund të këtij muaji, dhe kuqezinjtë po mendojnë që ta huazojnë atë me drejtë blerje për 10 milionë euro, transmeton Gazeta Express.

Danjuma aktualisht është i lënduar, dhe nuk ka luajtur që nga mesi i tetorit të vitit të kaluar.

Ai luan në krahun e majtë në sulm, mirëpo mund të luajë edhe në krahun e djathtë dhe si sulmues i dytë.

Në 15 paraqitjet e këtij stinori , Danjuma ka shënuar 5 gola dhe ka bërë 4 asistime në të gjitha garat. /Gazeta Express/