​Milani kërkon fitore ndaj klubit në vendin e fundit të Serisë A, formacionet zyrtare - Gazeta Express

09/03/2019 19:33

​Milani kërkon fitore ndaj klubit në vendin e fundit të Serisë A, formacionet zyrtare

09/03/2019 19:33

Skuadra e Milanit është duke kaluar në një periudhë të mirë dhe tani janë ngritur në pozitën e tretë në tabelës e Serisë A. Hera e fundit që ata e kishin këtë pozitë ishte në sezonin 2012/13, transmeton Gazeta Express.

Në anën tjetër, Chievo renditet në pozitën e fundit në tabelën e Serisë A, me vetëm një fitore këtë sezon. Golashënuesi i tyre më i mirë është Mariusz Stephinski, i cili është larg rekordit të Krzysztof Piatekut.

Herën e fundit që këto dy skuadra u takuan, skuadra e Gennaro Gattusos i mori tri pikët, pasi siguroi fitore me rezultat 3:1. Dy golat e parë u shënuan nga Gonzalo Higuain, ndërsa Giacomo Bonventura e shënoi të tretën.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Chievo Verona:

Milan: