Lëndohet lojtari shqiptar i skuadrës së Gerrardit


11/01/2019

Sulmuesi kuqezi është dëmtuar në Tenerife të Spanjës, aty ku skuadra skoceze po kryen fazën përgatitore.

Ende janë të paqarta arsyet e dëmtimit të tij, por mediat në Skoci kanë zbuluar se Grezda vuan një dëmtim në kyçin e këmbës së majtë.

Shkalla e dëmtimit do përcaktohet në ditët në vijim nga mjekët e klubit, por Daily Star ka bërë me dije se ky dëmtim është i mbartur që nga koha kur Grezda luante në Kroaci me Osijekun.

Tifozët kanë filluar ta humbin shpresën për vlerat e sulmuesit shqiptar, duke e cilësuar një investim të gabuar, sidomos që tani përndiqet edhe nga dëmtimet e së shkuarës.

23-vjeçari i lindur në Gjakovë ka realizuar 2 gola dhe ka bërë 1 asistim në 14 paraqitje me Rangers në këtë stinor.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart