Lajm i mirë për lojtarin kosovar të Barcelonës


12/01/2019

Ai fillimisht do të luajë me skuadrën U19 para se të vazhdojë me Barcelonën B në javët e ardhshme, transmeton Gazeta Express.

18-vjeçari i lindur në Vantaa të Finlandës, me origjinë nga Kosova, luan në pozitën e mesfushorit qendror, dhe është pjesë e akademisë së Barcelonës që nga viti 2011, kurse në këtë stinor ka vetëm dy paraqitje.

Kabashi në moshën 16-vjeçare u ftua në Kombëtaren e Kosovës nga ish-trajneri, Albert Bunjaku, në vitin 2016.

Talenti kosovar konsiderohet si Andres Iniesta i ri për shkak të pozitës dhe stilit të tij të lojës. /Gazeta Express/

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart