Këto janë 16 skuadrat që janë kualifikuar tutje në Europa League


21/02/2019

Interi dhe Chelsea janë dy gjigantë tjerë Evropian që janë kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Europa League, pas fitoreve me rezultate të përgjithshme, 5-0 ndaj Rapid Vienna, respektivisht 5-1 ndaj Malmos, shkruan Gazeta Express.

Më herët u kualifikua edhe Arsenali i Xhakës e Mustafit, ndërsa është eliminuar Zurichu i Kryeziut e Kolollit.

Dinamo e Zagrebit, ku luan Amir Rrahmani, gjithashtu është kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Europa League.

Shorti do të hidhet të premten nga ora 13:00.

Ja 16 skuadrat që kanë prerë biletat:

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart