Këtë rekord e theu Lazio sonte


08/11/2018

Shqiponjat arritën shifrën treshifrore këtë mbrëmje duke mposhtur Olympique Marseille 2-1.

Marco Parolo shënoi golin e 99’të kurse finalizimi Joaquin Correa e shënoi golin historik të 100 në këtë garë.

E vetmja skuadër që ka shënuar kaq gola është Villarreal, Salzburg dhe Athletic Bilbao.

Këtu përfshihen golat vetëm nga faza e grupeve deri në finale por jo edhe atë në fazën preliminare. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart