Kelmendi: Refuzova miliona për Kosovën


07/08/2016

Ajo ka deklaruar se pavarësisht ofertave milionëshe që ka marrë nga shtet e të tjera, i ka refuzuar lehtë sepse ka ëndërruar përherë të përfaqësojë Kosovën.

“Kam pasur dëshirë që të përfaqësoj Kosovën dhe jam shumë e lumtur sepse e kam ëndërruar këtë moment. Kam refuzuar miliona nga shtete të tjera. Nuk ka para në botë që mund të më bëjë të ndihem si sot”, ka thënë ajo, raporton gazetari i grupit KOHA në Rio.

Majlinda ia solli Kosovës medaljen e parë olimpike duke triumfuar në kategorinë deri 52 kilogramë.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart