Interi i nis bisedimet me yllin e Manchester Unitedit


12/01/2019

Gazeta britanike Mirror raporton se tashmë kanë nisur bisedimet për kushtet personale mes Valencias dhe zikaltërve, transmeton Gazeta Express.

Vlanecia do të jetë lojtar i lirë në qershor të 2019-s, atëherë kur kontrata aktuale me Unitedin i mbaron. Por, ekuadoriani e ka ndërmend të largohet nga “Old Trafford” pas 10 viteve qëndrimi.

Ai iu bashkua Unitedit nga Wigani në vitin 2009 si lojtar anësor, por u transformua në mbrojtës të krahut të djathtë.

Edhe pse Manchester Unitedi e ka një opsion për t’ia zgjatur kontratën atij për edhe 12 muaj të tjerë, duket se nuk do ta bëjë një gjë të tillë. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart