Ibra: Milan? Kam më shumë gjasa sa Wengeri…


09/11/2018

Sulmuesi është lidhur me një rikthim te kuqezinjtë në janar, derisa France Football raportojë javën e fundsit që Wenger është duke pritur për të zëvendësuar Gennaro Gattuson.

“Mendoj se më shumë kam gjasë të kthehem unë në Milan sesa Arsene Wenger të bëhet trajner aty”, tha Ibrahimovic për L’Equipe.

“Nuk mendoj që ai dëshiron të shkojë në Itali për t’u përballur me këtë sfidë. Milan nuk është një sfidë e lehtë”.

“Nuk e di çfarë do të bëj, e di që disa klube janë të interesuar, por jam i lumtur këtu. Me pëlqen jeta këtu dhe kam familjen këtu po ashtu”.

“Kam neviojë për një sfidë, një arsye që të vazhdojë të luaj: Nuk dua të shkojë në një klub vetëm pse jam Zlatan Ibrahimovic”.

“dëshirojë të shkojë ta bëj dallimin. Kjo është ajo çfarë bëj gjithmonë, kudo që shkojë”. /GazetaExpress/

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart