Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë


12/10/2018

Pas një fillimi të shkëlqyer në këtë stinor, belgu e ka fituar çmimin prestigjioz të ligës angleze. Kjo është hera e dytë që e ka fituar Hazardi në karrierë të tij, transmeton Gazeta Express.

Edeni i ka shënuar 5 gola në katër ndeshje të Premierligës në muajin e kaluar, në mesin e pesë golave, ai shëno hat-trick ndaj Cardiff Cityt, një gol kundër Bournemouthit dhe një ndaj Liverpoolit.

Ky çmim caktohet nga një panel ekspertësh, kapitenë të skuadrave dhe votime të fansave.

Nominimet e tjera ishin, Willy Boly, Alexandre Lacazette, James Maddison, Gylfi Sigurdsson dhe Raheem Sterling. /Gazeta Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart