“Havertz do ti përshtatej Bayernit”


16/11/2018

Kai Havertz do ti përshtatej për mrekulli Bayern Munichut si një nënshkrim i mundshëm i tyre, ka thënë Joshua Kimmich.

Havertz ka bërë debutim të plotë për Gjermaninë në miqësore kundër Rusisë të enjten, duke asistuar në golin e Serge Gnabryt të cilën skuadra e Joachim Low e fitojë me rezultat 3-0.

“Nuk mund të blej, por Kai Havertz është një lojtarë që do të përshtatej mirë me ne”, tha Kimmich për gazetarët.

Paraqitja e mirë e Havertzit nuk u la pa u parë edhe nga trajneri i Gjermanisë.

“Ai me ka impresionuar”, tha Low. “Ai është shumë i sigurt me topin dhe di të pozicionohet mirë kur shkon në sulm”.

“Kur e ka topin, vazhdimisht dëshiron ta dërgojë në sulm. Këtë e shihni edhe në stërvitje po ashtu”.

Gjermania do të kthehet në aksion të hënën në Ligën e Kombeve ku do ta presin Holandën në Gelsenkirchen. /GazetaExpress/

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart