Goditje për Napolin, lëndohet Koulibaly me Kombëtare


10/10/2018

Mbrojtësi nuk do të pjesë e ndeshjeve me Senegalin pasi që ai është diagnostikuar me probleme muskulore

Ai do të kthehet në Napoli për t’i vazhduar testet mjekësore.

Koulibaly është lojtari i dytë i Napolit që kthehet nga Kombëtaret pas Sebastiano Luperto që u lëndua për Italia U 21.

Lorenzo Insigne pritet që të startojë sonte në miqësoren e Italisë kundër Ukrainës.

Lojtarët e tjerë të Napolit që mbesin me Kombëtare janë: Arkadiusz Milik, Piotr Zielinski, Dries Mertens, Elseid Hysaj, Marko Rog, Adam Ounas, David Ospina, Orestis Karnezis, Raul Albiol, Mario Rui, Amadou Diawara, Marek Hamsik dhe Fabian Ruiz. /GazetaExpress/ 

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart