Fury kërkon që rimeçi kundër Wilder të mbahet në Old Trafford


06/12/2018

Wilder e mbrojti titullin kampion bote në kategorinë e rëndë divizioni ËBC pas meçit ndaj Tyson Fury, i cili mbaroi me barazim në Staples Centre të Los Angeles të dielën në mëngjes, transmeton Gazeta Express.

Një nokaut në rundin e fundit, 12, doli të jetë vendimtar që lufta të shpallej e barabartë, me britanikun Fury që po udhëhiqte me pikë deri në atë moment.

“Ne duhet të vazhdojmë me meçin tjetër. Frank Warrent ha që meçi të zhvillohet në Arsenali, unë thash jo, le ta bëjmë meçin në Old Trafford.

Fury është tifoz i flakët i Manchester Unitedit dhe ka shpresuar në fitore të Unitedit të mërkurën ndaj Arsenalit. Fury ishte i pranishëm në “Old Trafford” gjatë ndeshjes. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart