Formacionet e mundshme Juventus-Inter


07/12/2018

Rodrigo Bentancur është në dyshim për ndeshjen në Allianz Stadium, kështu që Max Allegri mund të startojë me Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi, duke u rreshtuar me formacionin 4-2-3-1 apo të startoi në Emre Can.

Inter, në të njëjtën kohë, janë pa Radja Nainggolan kështu që Joao Mario mund të luajë në vend të tij, e po ashtu edhe Borja Valero mund të startojë.

Në krah të mbrojtjes, Joao Cancelo pritet ti ndërrojë krahët me Mattia De Sciglio duke u kthyer kështu në krahun e duhur të mbrojtjes se Juves, përderisa Matteo Politano mund ta zëvendësoi Keita Balden në krahn e djathtë të Interit.  /GazetaExpress/

Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, Ronaldo

Lëndimet/suspendimet: Khedira, Alex Sandro, Barzagli (I)

Inter (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic

Lëndimet/suspendimet; Dalbert, Nainggolan (I)

Gjyqtar: Irrati

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart