Fiton Interi, shkëlqejnë Shaqiri e Guarin (VIDEO)


15/02/2015

Skuadra e Roberto Mancinit, Interi, ka arritur të shënojë një fitore tejet të rëndësishme për vazhdën e këtij stinori.

Zikaltrit triumfuan 4:1 në sfidën kundër Atalantas në udhëtim falë shkëlqimit të Fredy Guarin dhe Xherdan Shaqirit.

Kosovari shënoi golin e parë të Interit (3’) nga penalltia për të asistuar më pas te Guarin i cili realizoi dy herë (37’ dhe 63’).

Rodrigo Palacio shënoi golin e katërt të Interit (73’), teksa goli i vetëm për vendasit erdhi nga Maxi Moralez (28’).

Interi tani ka 32 pikë në pozitën e 10-të në renditje, dy më shumë se Milani që është një pozitë më poshtë. 


Goal Palacio – Atalanta 1-4 Inter – 15-02-2015 by Gol-Live
Wonderful goal by Guarin HD – Atalanta 1-3… by wittyfutty
Goal Guarin – Atalanta 1-2 Inter – 15-02-2015 by Gol-Live
Maximiliano Moralez Goal – Atalanta vs Inter 1… by footballTV
Xherdan Shaqiri Goal – Atalanta vs Inter 0-1… by footballTV

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart