Djimsiti pranë gjigantit turk - Gazeta Express

Djimsiti pranë gjigantit turk

12/01/2019 13:41

Pak ditë më parë u konfirmua se klubi turk kishte patur një takim, Milos Malenovic, agjentin i 25-vjeçarit shqiptar dhe kanë biseduar për mundësitë e transferimit të tij në Turqi.

Së fundi, trajneri i Besikta, Senol Gunes, në një dalje për media tha se pritet që me skuadrën të bashkohet një qendërmbrojtës shtatlartë, duke nënkuptuar karakteristikat e Djimsitit.

Hapat e fundit të tratativës i ka zbuluar Bein Sport në Turqi, të cilën kanë shkruar se mbrojtësi kuqezi do të huazohet për gjysmën e dytë të sezonit, për të vendosur në qershor për të ardhmen e tij, periudhë në të cilën i skadon kontrata me Atalantan. /TeleSport/