“Djemtë e Vokrrit” të pranishëm në Torshavn të Ishujve Faroe


14/10/2018

Rreth 30 tifozë do të jenë sot në përkrahje të Kosovës në Ishujt Faroe.

Kosova e zhvillon ndeshjen e katër me radhë në Ligën e Kombeve dhe është në vendin e parë më 7 pikë, dy më shumë se Azerbajxhani në vendin e dytë.

Tifo grupi Dardanët kanë shpalosur një transparent  emrin “Djemtë e Vokrrit”, e cila gjë është paraqitur me transparent të stadiumit të Kombëtares së Ishujve Faroe. Kjo është bërë me qëllim të kujtimit nga Dardanët te legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. /GazetaExpres/  

 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart