Cristiano Ronaldo hap hotelin në Paris me emrin CR7


12/09/2018

Cristiano Ronaldo ka lajmëruar se do të hap hotelin e tij të gjashtë “CR7”, zinxhirin e hoteleve në Paris më 2021.

Për momentin portugezi i ka dy hotele të hapura “CR7”: një në Lisbonë dhe një në Funchal, vendlindjen e tij dhe kryeqytetin e ishullit Madeira.

Të dy hotelet portugezi, të cilët i hapi më 2016, pritet që ti bashkohen edhe tri të tjera më 2020: Madrid, Neë York dhe Marrakech.

Tani perandoria e ylli të Juventusit pritet që ti shtohet edhe hoteli me 210 dhoma në Paris, që do të këtë lokacionin “Left Bank” të anës jugore të qytetit pranë lumit Sena.

Ashtu sikurse pesë hotelet e tjera, objekti 60 milionë euro do të jetë një investim 50 më 50 në mes të Ronaldos dhe grupit të hoteleve portugeze, Pestana.

“Ishte e pritshme që brendi Pestana dhe CR7 do të lëviz në Paris, një ndër qytetet më të vizituara në botë”, tha Ronaldo në një deklaratë për shtyp.

Para se ai të hy në botën e biznesit, Ronaldo ka arritur shumë edhe në fushë, me yllin e Juves që kohëve të fundit ka marrë notat më të mira në FIFA 19, një video lojë që i paguan shtrenjtë lojtarët për të drejtat e imazhit. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart