Allegri e Juventusi, shpresat te Cristiano Ronaldo - Gazeta Express

Allegri e Juventusi, shpresat te Cristiano Ronaldo

admin

11/03/2019 23:51

Massimiliano Allegri është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes më të rëndësishme të sezonit, atë në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit, raporton Gazeta Express.

Juve do të jetë në kërkim të rezultatit nga minuta e parë në “Allianz Stadium”, pas humbjes 2-0 në sfidën e parë në “Wanda Metropolitana”.

Trajneri i “Zonjës së Vjetër”, ka tentuar ta frikësojë Atleticon duke përmendur Ronaldon, i cili ka fituar 5 trofe të Champions League në karrierë (4 me Madridin, një me Manchester United).

“Cristiano Ronaldo është lojtar me eksperiencë të madhe në Ligën e Kampionëve dhe ta kemi atë në situatë të tillë, është një avantazh shumë i madh për ne”, deklaroi Alllegri. /Gazeta Express/