Albin Tahiri e përfaqësoi Kosovën në Kupën Evropiane në Slloveni


11/03/2019

Skitari kosovar garoi në dy disiplina, atë të sllallomit dhe sllallomit të madh, raporton Gazeta Express.

Megjithatë, koha e tij në këto dy disiplina nuk ishte mjaftueshëm e mirë për të arritur ndonjërin prej 30 vendeve të para, për t’u kualifikuar në lëshimin e dytë.

Albin Tahiri ishte sportisti i parë dhe i vetëm që e përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Korenë Jugore. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart