Spanja për herë të parë në histori shënon 5 gola në një Evropian - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

23/06/2021 20:30

Me i fundit

Spanja për herë të parë në histori shënon 5 gola në një Evropian

Euro2020

Gazeta Express

23/06/2021 20:30

“Stuhia e Kuqe” e fitoi ndeshjen vendimtare ndaj Sllovakisë me rezultat të thellë 5:0, shkon në të tetën e finales së Euro 2020 si e dyta e Grupit E

Kombëtarja e Spanjës është kualifikuar me vështirësi në të tetën e finales së Euro 2020.

“Stuhia e Kuqe” e fitoi ndeshjen vendimtare në Grupin E kundër Sllovakisë me rezultat bindës, 5:0.

Spanjollët i kishin dy barazime dhe ju nevojitej gjithsesi fitorja sonte.

Ata shënuan pesë gola për herë të parë në histori në një Kampionat Evropian. /Gazeta Express/