Sot takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel, kjo është agjenda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë sot paradite në Bruksel.  Takimi i sotëm është i pari ndërmjet presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Kurti. Ky i fundit thotë se udhëton për në Bruksel, jo për ta vazhduar dialogun, por për të folur për të ardhmen … Continue reading Sot takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel, kjo është agjenda