Sot BILD e shkundi me përgjimet, shikoni sesi është gjendja e kryeministrit Edi Rama... këto janë pamjet! - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

05/06/2019 13:57

Sot BILD e shkundi me përgjimet, shikoni sesi është gjendja e kryeministrit Edi Rama… këto janë pamjet!

Ballina

Gazeta Express

05/06/2019 13:57

Këtë të mërkurë, 5 ditë pas tërmetit që nxorri nga shtëpitë dhjetëra qytetarë në zonën e Korçës, kryeministri Edi Rama ka shkuar tek banorët që po jetojnë në çadra.

Përshtypje ka bërë për median fakti se kryeministri nuk duhej mirë, pasi kur del nga makina duket sikur po çalon dhe në fytyrë nuk shfaqet mirë. Kryeministri e ka larguar median dhe nuk ka dashur të flasë.

Kujtojmë se këtë të mërkurë gazeta më e madhe gjermane BILD publikoi disa përgjime bombë që implikojnë drejtpërdrejtë socialistët, e në veçanti kryebashkiakun e Durrësit Vangjusdh Dako. BILD publikoi 6 pergjime të cilat japin rastet sesi është blerë vota në Shqipëri, e madje edhe sesi grupi kriminal i Avdylajve në Shijak ndikon deri aty a të bëjë deputet njerëz “të tyret”.

Më poshtë pamjet (e publikuara nga Faxnews), jo fort të mira të kryeministrit pas kësaj të mërkure përgjimesh që e rëndojnë edhe më tutje ekuilibrin e pushtetit të tij.